top of page

Afrikos būgnai

Liepos 11 d., ketvirtadienis, 17:30 val.

Rokiškio Liongino Šepkos parkas

Edukacinis koncertas vaikams ir visai šeimai

Įėjimas nemokamas

MK_35261 copy.jpg

Ar jums teko išgirsti kaip suskamba vienas, penkiasdešimt, šimtas ar dar daugiau būgnų žmonių rankose, sukurdami tą patį ritmą? Kiekvienas girdi ir save, ir kitus, įsiliedamas į bendro ritmo augimą, kuris transformuoja vakaro eigą ir suteikia visiems laisvės ir šėlsmo. Toks – kiekvieno susitikimo su „Afrikos būgnais“ tikslas. Patikėti ritmo vienybe ir sukurti ilgai atmintyje išliekantį potyrį.

Būgnai, kuriais grojame, talpina šimtmečių jėgą – nuo senų laikų jie žmones suburia, apjungia ir padeda išjudėti, o garsas ir ritmas iki šiol nepalieka abejingų. Šiandien būgnų užsiėmimai sutelkia, suvienija, įtraukia dalyvius ir suteikia saugią erdvę išgroti savo emocijas bei jausmus.

 

Perkusininkas Gediminas Mačiulskis jau dešimtmetį profesionaliai tyrinėja Vakarų Afrikos muziką, ritmus ir būgnų skambesį. Djembe – jo mylimiausias instrumentas, tai ir populiariausias afrikietiškas būgnas. Juo grojama ne tik Afrikoje, bet ir visame pasaulyje, taip pat vertinamas šio instrumento unikalus vaidmuo – suburti ir apjungti. Perkusijos studija „Afrikos būgnai“ veda edukacijas vaikams mokyklose ir stovyklose. Vaikai supažindinami su skirtingais būgnais, išgirsta jų skambesį ir turi puikią progą visi kartu mokytis groti ir būgnuoti su populiariausiu afrikietišku būgnu – djembe. Grojimas grupėje vaikams visada suteikia saugią erdvę išgroti savo emocijas ir jausmus. Edukatorius ir ritminių žaidimų kūrėjas G. Mačiulskis nuolatos vyksta į kūrybines stažuotes Vakarų Afrikoje, o grįžęs pritaiko žinias ir patirtį Lietuvoje.

Esant blogam orui, renginys vyks Rokiškio kultūros centro foje

bottom of page