top of page
248412471_1086811468795663_844084393083476261_n.jpg
A.jpg

Ypatinga muzikinė knyga!

 

Leidinio pakuotėje – knyga, kompaktinis diskas ir QR kodas, norintiems albumo klausytis internetu. Kompaktinėje plokštelėje - C. Saint-Saëns Žvėrių karnavalas ir dar vienas muzikinis siurprizas!

Fantastiškos dailininkės Neringos Žukauskaitės iliustracijos, šmaikštus belgų humoristo Alex Vizorek ir lietuvių smuikininkės, šio projekto meno vadovės Justinos Zajančauskaitės tekstas, aktoriaus Giedriaus Arbačiausko balsu įgarsintos gyvūnų pasaulio peripetijos ir ryškių Lietuvos atlikėjų, vadovaujamų Maestro Vilmanto Kaliūno, atliekama nuostabi visą pasaulį pakerėjusi prancūzų kompozitoriaus Camille Saint-Saëns muzika!

Norėdami įsigyti knygą, rašykite mums asociacijafreskos@gmail.com arba skambinkite telefonu 8-62683441.  
Leidinio su CD ir QR kodu kaina - 17€.

APIE PROJEKTĄ

2021 m. pasaulis mini vieno ryškiausių prancūzų kompozitoriaus Camille Saint-Saëns 100-ąsias mirties metines. Šia proga tiek menininko gimtojoje Prancūzijoje, tiek visose Europos šalyse planuojami įvairūs koncertai ir minėjimai. Norint pažymėti kompozitoriaus atminimą, Lietuvos menininkai publikai pristato muzikinę edukacinę knygą su kompaktine plokštele ŽVĖRIŲ KARNAVALAS: didžioji zoologinė fantazija.

Žvėrių karnavalas - tai ypatingai charakteringas, 14 įvairių nuotaikų kūrinių ciklas, eilėmis supažindinantis klausytoją su skirtingais instrumentais, imituojančiais vis kitokį gyvūną ar gyvūnų grupę, jų balsą ir judėjimo kryptį. Tai vienas populiariausių vaikams, jaunimui ir visai šeimai skirtų kūrinių pasaulyje.

Artimoje aplinkoje turėdami šį muzikinį įrašą, suteikiam vaikui galimybę lavintis nuolatos. Klasikinė muzika suaktyvina visas raidos sritis: intelekto, socialinius-emocinius, motorinius, kalbos ir bendro raštingumo įgūdžius - tai padeda kūnui ir protui dirbti kartu. Muzikos pagalba susipažįstama su imitacijos galimybėmis - kūrinyje vyrauja skirtingos nuotaikos ir charakteriai. Galima girdėti linksmas, liūdnas emocijas, sarkastiškus (vėžliai imituoja žymiojo Kankano šokio šokėjus), šmaikščius ( dviejų asilų pokalbis, imituojantis muzikos kritikus), pokštaujančius (vaizduoja pradedančiųjų pianistų grojamas gamas ir pratimus) niuansus. Piešiama garsinė gyvūnijos ir garsų pasaulio paralelė. Ankstyvasis muzikinis ugdymas turi nepaprastai daug įtakos vaikų psichofiziniam ir emociniam vystymuisi, juk dažnai pirmieji ištarti kūdikių žodžiai ir būna gyvūnų garsų pamėgdžiojimai. Muzikos klausymas, dainavimas ir ritminis judėjimas lavina ilgalaikės atminties, kalbos ir koordinacijos vystymąsi, daro teigiamą įtaką vaikų emocinei gerovei. 

Projekto misija - skatinti menininkų kūrybą ir į mūsų visų namus priartinti aukščiausios kokybės profesionalios klasikinės muzikos, vaizduojamojo meno ir teatro kultūrą. 

Visos lėšos, gautos parduodant šią muzikinę knygą ir kompaktinę plokštelę, bus skirtos naujo edukacinio projekto įgyvendinimui 2022 - 2025 metais. 

Kurkime lietuvišką klasikininių muzikinių pasaulio istorijų ciklą kartu ir teskamba muzika!

SUSIPAŽINKIME!

KOMPOZITORIUS

Operos „Samsonas ir Dalila“ kūrėjas, kompozitorius, pianistas bei vargonininkas, ypatingai išsilavinęs, paradoksų kupinas, bet savo stiliaus niekada neišdavęs Camille Saint Saëns (1835-1921). Tai portretas žmogaus, kurio matomos kontradikcijos formuoja jo paties identitetą - tūkstančio spalvų muziką.
Nepaprastų pianistinių gabumų apdovanotas, jis skambino visame pasaulyje, o dėl savo fenomenalios grojimo technikos buvo laikomas vienu ryškiausių XIXa. pianistų, gretinamų su F. Liszt, S. Thalberg, A.
Rubinstein.

 

saint saens4.jpg

Camille Saint-Saëns (1835-1921)

C. Saint Saëns unikalumas - diskutuoti „de omni re scibili” (lot. apie visus žinomus dalykus), nuo muzikos iki zoologijos, nuo astronomijos iki metafizikos, nepamirštant jo svarbios rolės Prancūzijos politiniame-kultūriniame peizaže. Visą pasaulį išmaišęs, vieno metro septyniasdešimties centimetrų ūgio, to laikmečio mados barzda ir ūsais apaugęs, rimto veido, nors ir labai juokus mėgstantis kompozitorius išgyveno 86-erius metus, palikdamas po savęs ne tik filosofinius veikalus, bet ir galybę muzikinių opusų. Vieni iš jų - smagusis Žvėrių karnavalas bei Danse macabre.

Vizorek.jpg

TEKSTAS

Tekstas pagal Alex Vizorek

Į lietuvių kalbą adaptavo Justina Zajančauskaitė

Kalbos redaktoriai Valdas Papievis ir Zina Nutautaitė

DAILININKĖ

Neringa Žukauskaitė

 

Šiuolaikinės grafikos menininkė, knygų iliustratorė, pasižyminti eksperimentine raiška, subtiliais spalviniais ir faktūriniais elementais. Jos išoriškai santūrūs, lyriški darbai sukurti pasitelkiant technologinių dėlionių principą. Monotipija, linoraižinys, ksilografija, kartais net piešinys – visos šios technikos atskiromis detalėmis gula į vieną
kūrinio kompoziciją. Tokie kūriniai yra vienetiniai, o iš jų sklindantis lengvumo pojūtis – tėra iliuzija, po kuria slepiasi sudėtingos meninės bei technologinės paieškos.

Menininkės knygos iliustracijos pasižymi individualia ir išskirtine raiška, kuri yra itin jautri knygos tekstui. Pirmą knygą iliustravo dar būdama 3-čiame akademijos kurse. Šiuo metu jos archyve – 28 iliustruotos knygos. Jos iliustracijos gana skirtingos, ir tai parodo autorės įsigilinimą į kiekvieną turinį, kurį ji perteikia vaizdais. Jos raiškos priemonės – akvarelė, tušas ir spalvoti pieštukai. Kartais atsiranda jos grafikos darbų detalės, fragmentai. Tai suteikia knygoms jaukumo ir šiltumo, savito charakterio.

neringa.jpg

ATLIKĖJAI

EmptyName 29.jpg

Justina Zajančauskaitė | smuikas
Kostas Tumosa | smuikas
Jurgis Juozapaitis | altas
Rugilė Juknevičiūtė | violončelė
Donatas Bagurskas | kontrabosas
Vytenis Gurstis | fleita
Vytautas Giedraitis | klarnetas
Džiugas Daugirda | mušamieji
Gryta Tatorytė | fortepijonas
Simona Zajančauskaitė | fortepijonas


DIRIGENTAS - Vilmantas Kaliūnas

psl_24-25-removebg-preview_edited.png
571173-147444-756x425.jpg

SKAITOVAS

Giedrius Arbačiauskas - aktorius, filmų garsintojas, dainų autorius ir atlikėjas

GARSO REŽISIERIAI

aleksandra-ir-vilius-kerai-gretos-skaraitienes-nuotr-617192c7e00025-86679765.jpeg

Garso režisieriai - Aleksandra Kerienė ir Vilius Keras

Įrašo montažas-Giedrė Žarėnaitė-Molenaar

Įrašyta Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, 2021 m. liepos mėn.

Idėja

Justina ir Simona.jpg
klavisai-removebg-preview_edited.png
klavisai-removebg-preview_edited.png
klavisai-removebg-preview_edited.png
klavisai-removebg-preview_edited.png

Norėdami įsigyti knygą, rašykite mums asociacijafreskos@gmail.com arba skambinkite telefonu 8-62683441.

Knygą taip pat galite įsigyti Mo muziejaus el. parduotuvėje https://shop.mo.lt/collections/knygos-vaikams/products/camille-saint-saens-zveriu-karnavalas-didzioji-zoologine-fantazija

Justina ir Simona

Seserys smuikininkė Justina Zajančauskaitė ir pianistė Simona Zajančauskaitė kartu koncertuoja nuo vaikystės ir kuria bendrus projektus, apjungiančius įvairias meno sritis ir suburiančius skirtingų estetinių pasaulių, idėjų, amatų ar meno šakų žmones bendriems tikslams.

Nuo 2007 m. Justina ir Simona savo gimtajame mieste rengia ir organizuoja „Rokiškio klasikinės muzikos festivalį”.

Už aktyvią kultūrinę veiklą ir miesto garsinimą 2019 m. „Rokiškis – kultūros sostinė 2019“ projekto metu seserys buvo inauguruotos Rokiškio miesto kultūros ambasadorėmis.

 

Daugiau informacijos:

www.rokiskiofestivalis.com

bottom of page