top of page

Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda: „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“

Rokiškio krašto muziejus

 

Paroda veiks 2024 m. liepos 10 d. – rugpjūčio 25 d.

Parodos pristatymas: liepos 12 d. 19:30 val.

Parodos kuratoriai: Lietuvos nacionalinio muziejaus Ikonografijos rinkinių skyriaus vyresnioji muziejininkė Vitalija Jočytė ir

Priešistorinės archeologijos rinkinių skyriaus vyresnysis muziejininkas Gytis Grižas

Parodos partneris - Rokiškio krašto muziejus

LNM-logotipas-baltas-RGB-1024x274.png
muziejaus logo.png
ENeg 1719_celiulioid.jpg

Jo nuotraukos tokia pat paslaptis, kaip ir jų autorius. Prieš jo fotoobjektyvą tarpukario Kaunas atsiskleidė visai kitomis spalvomis – senovinis, medinis, besivystantis, kasdienis ir ikimodernistinis. Visai kitoks, negu mes jį pažįstame.
Antanas Ingelevičius (1892–1947?) – kūrėjas, kuriam buvo atseikėta talento, bet pagailėta šlovės. Šiandien ši duoklė jam atiduodama parodoje „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“. Parodos kuratoriai įsitikinę, kad šis žmogus-slėpinys ir į dienos šviesą iškeltas jo fotografijų archyvas bus įrašyti į Lietuvos fotografijos istoriją.
Parodoje iš fotografijų brėžiamas nepažinaus, kaip ir pats Antanas, Kauno vizualinis žemėlapis. Šis žemėlapis gyvas – jį sudaro ne tik gatvės, pastatai, upės, kalnai, bet ir žmonės. Tad paroda pasakoja apie miestą ir miesto kūrėjus: patį fotografą ir visus tuos, kas pateko į jo fotoobjektyvą – gatvių darbininkus, skalbėjas, laikraščių ir turgaus pardavėjus, dailininkus, rašytojus, aktorius. Fotografijos saugo šių „miesto kūrėjų“ buitį, kasdienes nuotaikas, vietos atmintį.
2022 m. Kaunui švenčiant Europos kultūros sostinės metus, paroda „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“ tapo kultūros sostinės programos dalimi. Lietuvos nacionalinis muziejus A. Ingelevičiaus kūrybą dedikavo kaip šventinių metų dovaną Kaunui. Šiais metais ši paroda atkeliauja į Rokiškio krašto muziejų ir bus XVII „Rokiškio klasikinės muzikos festivalio“ programos dalis.

 

Daugiau apie parodą: https://www.15min.lt/media-pasakojimai/antanas-ingelevicius-fotografas-iamzines-prisiminimus-apie-miesta-1738

Organizatoriai: Lietuvos nacionalinis muziejus, Rokiškio krašto muziejus, asociacija „Freskos“

 

bottom of page