top of page
ciurlionio kvartetas.jpg

Lapkričio 26 d., antradienis, 12.00 val.

Rokiškio kultūros centras

Edukacinis koncertas vaikams „Metų laikai“

 

Čiurlionio styginių kvartetas:

            Jonas Tankevičius, I smuikas
            Darius Dikšaitis, II smuikas
            Gediminas Dačinskas, altas
            Gleb Pyšniak, violončelė

 

Programoje: J. Haydn, E. Grieg, W. A. Mozart, A. Glazunov, A. Vivaldi, P. Čaikovskij, M. Ravel, A. Dvořák

Susipažinkite su styginiu kvartetu! Lietuvos nacionalinė filharmonija ir „Rokiškio klasikinės muzikos festivalis“ kviečia susipažinti su išradingu Čiurlionio kvartetu, kurio nariai pažers nemažai paslapčių apie styginius instrumentus, grojimo jais būdus, įdomiai ir išradingai supažindins su muzikos išraiškos priemonėmis (juk neprošal sužinoti, kas yra melodija, ritmas, metras, tempas, dinamika, tembras, dermė, harmonija?), taip pat išaiškins, kas tas styginių kvartetas.
Koncerto metu ne tik susipažinsite su instrumentais, bet ir išgirsite meno kūrinius, kurie vaizduoja metų laikus, – pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą. Metų laikų pasikeitimus visais laikais norėjo įamžinti ir akcentuoti ne tik rašytojai, dailininkai, bet ir kompozitoriai, kurių kompozicijų fragmentus girdėsime šiame koncerte. Sužinokite, kokiais grojimo būdais styginių kvartetas vaizduoja lietų, kaip kuriami audros garsai ir daug kitų subtilybių.

Kviečiami dalyvauti 4-11m. vaikai. Jaunieji klausytojai kviečiami ateiti pasipuošę savo gamybos metų laikus vaizduojančiomis karūnomis ar kaukėmis.

Išankstinė registracija tel.nr.+370 (673) 27 382

Susibūręs 1968 metais, Čiurlionio kvartetas pernai atšventė 50-metį. 1990 m. Čiurlionio kvartetui pirmajam iš mūsų šalies menininkų buvo suteiktas aukščiausias apdovanojimas – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Kolektyvo kūrybinį kelią lydi ir tarptautinių konkursų premijos, ir pasirodymai svarbiausiose koncertų scenose bei festivaliuose.

Per pastaruosius kelerius metus Lietuvos kultūrą kolektyvas reprezentavo JAV, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, „Šilko kelio“ festivalio renginiuose Kinijoje, Šv. Magnuso festivalyje Škotijoje, „Prahos pavasaryje“ Čekijoje, Lietuvos kultūros sezonų pradžios renginiuose Krokuvoje, Lietuvoje ir Italijoje atliko baroko muzikos programas tarptautiniame muzikos festivalyje „Le strade d’Europa. Lietuva – Italija“, Lietuvos scenose inicijavo originalius klasikos ir džiazo projektus, dalyvavo plataus žanrinio konteksto koncertuose nuo „e/q, elektronika kvartetui“ iki tango su tarptautiniu Tanios Naranjo ir Minnos Weurlander duetu. Kvartetas aktyviai dalyvavo Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio renginiuose Lietuvoje ir užsienyje.

Daugiau: https://www.filharmonija.lt/lt/atlikejai/ciurlionio-kvartetas.html

bottom of page