top of page
Justina-Zajancauskaite.jpg

Smuiko pokštai

Muzikiniai pasakojimai vaikams ir ne vaikams

Lapkričio 26 d., ketvirtadienis, 11:00 val.

Platforma ZOOM

Milda Varnauskaitė / istorijų pasakotoja

Justina Zajančauskaitė / smuikas

Profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė (aka Storyteller Milda) ir smuikininkė Justina Zajančauskaitė pakvies visus į muzikinę interaktyvią kelionę po istorijų pasaulį. Sutiksite įvairiausius fantastinius herojus ir galėsite susipažinti su pokštininku smuiku! Kokias išdaigas jis krės - sužinosite atvykę į šį muzikinį susitikimą!

Susitikimas vyks Zoom platformoje.

Registracijos metu prašome nurodyti kontaktinį el. pašto adresą, į kurį spektaklio dieną gausite aktyvią nuorodą. Renginys nemokamas.

Trukmė - 45-50 min. Rekomenduojama 6-12 metų vaikams ir visokio amžiaus (ne) vaikams.

Milda Varnauskaitė - profesionali istorijų žodžiu pasakotoja bei pasakojimo meno (storytelling) mokytoja, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Amsterdame, Nyderlanduose. Milda pasirodo kaip pasakotoja (storyteller) įvairiuose renginiuose Nyderlanduose bei Lietuvoje, dalindamasi biografinėmis, folkloro, istorinėmis istorijomis ir jų miksais. Amsterdam International Storytelling festivalis, Amsterdam Roots festivalis, Explore the North festivalis Leeuwardene, Frascati ir Podium Mozaiek teatrai, EYE muziejus Amsterdame – tik keletas vietų iš daugelio, kuriose pasakojo Milda. Lietuvoje Milda bendradarbiauja su VU, kuriame veda storytelling dirbtuves kiekvieną mėnesį, Atviros Lietuvos Fondu, VDA, Martyno Mažvydo Nacionaline biblioteka, VšĮ Kaunas 2022, LDK Valdovų rūmais. Milda yra baigusi Mezrab Storytelling School Amsterdame ir šiuo metu taip pat dirba Mezrab kultūros centre, viename didžiausių pasakojimo meno centrų Europoje, sutraukiančiame apie 800 žmonių kiekvieną savaitę į skirtingus čia vykstančius pasakojimo renginius.

Justina Zajančauskaitė pirmą kartą paėmė smuiką į rankas mokytojų Jūratės Budrienės ir Laimos Kanopienės muzikos pamokose Rokiškyje. Dvylikos ji išvyko į Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą. 2005 m. įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur studijas tęsė prof. Jurgio Dvariono smuiko klasėje. 2006 m. įstojo į Nacionalinę Paryžiaus muzikos ir šokio konservatoriją. Bakalauro studijos – prof. Boris Garlitsky, magistrantūros –prof. Olivier Charlier klasėse. Jos muzikines idėjas praturtino nuostabūs muzikai: Itamar Golan, Bruno Pasquier, Hae Sue Kang. Justina yra respublikinių konkursų laureatė: Balio Dvariono jaunųjų stygininkų ir pianistų konkurso, kamerinių ansamblių „Pavasario sonata“ pirmosios premijos laureatė, Raimundo Katiliaus vardo konkurso pirmosios vietos laimėtoja. Tarptautinio A. Glazunov konkurso antrosios premijos laureatė, tarptautinio II Jascha Heifetz konkurso specialiojo prizo laimėtoja, VIII tarptautinio Balio Dvariono konkurso „Grand Prix” laimėtoja (jame griežė kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru; dirig. maestro Juozas Domarkas). 2005 m. buvo pakviesta įEUYO (Europos Sąjungos Jaunimo orkestrą), su kuriuo gastroliavo Europoje, diriguojant pasaulinio garso dirigentams: Bernard Haitink, John Eliot Gardiner, Colin Davis, Vladimir Ashkenazy ir kt. Kamerinė muzika Justinai yra itin artima. Ji turi keletą ansamblių, su kuriais nuolat yra kviečiama pristatyti naujas programas įvairiuose Europos festivaliuose. Nuo 2015 m. Justina yra pirmasis styginių kvarteto „Elysee“, su kuriuo jau įrašė keletą audiodiskų, smuikas. 2020 m. Justina tapo Paryžiaus orkestro Orchestre National de France nare.

milda gera.jpg
bottom of page