top of page
Splattered Paint

Svetimi namai

Kamerinės muzikos vakaras

Lapkričio 27 d., penktadienis, 18:00 val.

Facebook / Youtube

Koncertas skirtas Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti

Dalyvauja:

Dalia Dėdinskaitė / smuikas

Gleb Pyšniak / violončelė

Simona Zajančauskaitė / fortepijonas

Koncerto metu bus pristatyta virtuali ukrainiečių dailininko Matvej Vaisberg dailės darbų paroda „Svetimi namai“

Koncertas bus tiesiogiai transliuojamas festivalio Facebook ir Youtube puslapiuose. Norėdami gauti priminimą apie transliaciją, maloniai kviečiame užpildyti registracijos formą.

Nuo seno Lietuvos žydų kultūra buvo ir yra neatsiejama bei svarbi tiek Lietuvos tiek pasaulio kultūros dalis. 2020-ieji metai paskelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais.
Projektas “Svetimi namai” – tai muzikos ir tapybos šedevrų sintezė, kviečianti prisiminti ir įamžinti Lietuvos žydų gyvenimo palikimą. Šiemet Lietuvoje buvo surengta ypatinga paroda, kurioje buvo eksponuojami Kijeve gyvenančio šių dienų žymaus litvakų dailininko Matvejaus Vaisbergo kūriniai.
Pats tapytojas buvo taip pat pakviestas atvykti į Lietuvą ir su dideliu noru lankėsi Lietuvos miestuose bei miesteliuose, o labiausiai buvo sužavėtas Žagarės miestu, dar žinomu kaip Lietuvos žydų miestu. Būtent šis mažas Lietuvos miestelis įkvėpė menininką nutapyti visą paveiklslų seriją “Svetimi namai”. Šioje paveikslų serijoje menininkas vaizduoja ir kviečia prisiminti Žagarės miesto negyvenamus namus, kuriuose kadaise gyveno arba dirbo Lietuvos žydai.
Unikali paveikslų serija įkvėpė šių dienų vienus ryškiausių Lietuvos atlikėjų violončelininką Glebą Pyšniak, smuikininkę Dalią Dėdinskaitę ir pianistę Simoną Zajančauskaitę prisiminti bei atrasti litvakų kompozitorių muziką, priderinti muzikos kūrinius prie paveikslų bei pristatyti bendrą tapybos ir muzikos sintezę Lietuvos bei užsienio klausytojams. Koncertų metu planuojama eksponuoti M. Vaisbergo paveikslų ciklą “Svetimi namai”.

1Y4A9260.jpg
Splattered Paint
bottom of page