top of page

Keliaujanti opera

TARNAITĖ PONIA

Liepos 1 d., penktadienis, 18:30 val.

Rokiškio krašto muziejus

Tarnaitė ponia

Visi žino, kad erdviausią šalyje sceną turinčio LNOBT spektaklių į mažesnes sales perkelti neįmanoma. Tačiau galima pastatyti operą taip, kad ji būtų pritaikyta rodyti... vilkiko priekaboje! Ir tai jau padaryta: Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse trečią vasarą iš eilės žiūrovų lauks Giovannio Battistos Pergolesio vienaveiksmė komiška opera „Tarnaitė ponia“. Vilkikas, kurį LNOBT suteikė „Keliaujančios operos“ projekto partneris – UAB „Girteka“, liepos 1 d. (penktadienį) 18.30 val. apsilankys Rokiškyje.

Maždaug 50 min. trunkančios operos „Tarnaitė ponia“ siužetas apie pilnateise namų šeimininke trokštančią tapti tarnaitę, išradingai gundančią ir maustančią savo poną, neįmantrus, užtat sukeliantis juoko bangas. Meilė ir gudrumas galiausiai triumfuoja: visi prie vilkiko susirinkusieji tampa tarnaitės ir pono vestuvių svečiais. 

 „Šis projektas – pirmas toks man žinomas, kai vilkiko priekaboje įrengtoje scenoje po regionus keliauja opera. Mūsų spektaklis skirtas visų pirma tiems, kas sunkiai prisirengia apsiauti išeiginius batus ir keliauti į teatrą. Mano herojė Serpina pasistengs įtikinti, kad moterys pačios yra savo likimo audėjos: jei santykiai nesiklosto taip, kaip norėtųsi, visada galima pasitelkti fantaziją, apsukrumą ir nekaltas moteriškas gudrybes“, – pasakoja LNOBT operos solistė M. Pleškytė. 

Martyno  Aleksos nuotraukos

NZ6_2921_2000px.jpg

„Keliaujančios operos“ žiūrovai Rokiškyje susitiks su operos solistais Monika Pleškyte ir Egidijumi Dauskurdžiu, bei aktoriumi Luku Ignatavičiumi.  

Viename iš trijų vilkiko priekaboje telpančių kambarių gros LNOBT simfoninio orkestro styginių kvartetas: Aistė Birvydaitė (I smuikas), Eduardas Bogdanovas (II smuikas), Silvija Čiuladytė (altas), Tarmo Hiis (violončelė). Klavesinu skambins koncertmeisterė Olga Taškinaitė

„Tarnaitės ponios“ režisierius – Gediminas Šeduikis. Vilkiko vežiojamas dekoracijas sukūrė scenografė Sigita Šimkūnaitė, operos solistų kostiumais pasirūpino dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė

Įėjimas nemokamas

​​

Projekto partneris

Girteka logo_transparent.png
NZ6_2921_2000px.jpg
bottom of page