top of page

8 metų laikai

Liepos 12 d., penktadienis, 20:30 val.

Rokiškio krašto muziejus



Džeraldas BIDVA, smuikas
Dalia DĖDINSKAITĖ, smuikas

Justina ZAJANČAUSKAITĖ, smuikas

PROGRAMOJE:

A. Vivaldi Keturi koncertai smuikui ir styginių orkestrui „Metų laikai”

A. Piazzolla  „Metų laikai Buenos Airėse“

 

Įėjimas nemokamas

Dėl riboto sėdimų vietų skaičiaus, kaip ir į visus koncertus gamtoje, taip ir į šį kviečiame drąsiai atsinešti savo pleduką ar lengvą kėdę patogiam ir maloniam įsitaisymui ant žolės.

Kamerinis orkestras KREMERATA LITUANICA

Koncertą veda muzikologė Lukrecija Stonkutė
Untitled design.png

Pasaulinį pripažinimą pelnęs orkestras KREMERATA LITUANICA ir  virtuozai solistai smuikininkai Džeraldas Bidva, Dalia Dėdinskaitė ir Justina Zajančauskaitė atskleis visų klausytojų pamėgtą gurmanišką Antonio Vivaldi ir Astor Piazzollos „METŲ LAIKŲ“ programą. Ypatingas koncertas Rokiškio dvaro parko aplinkoje leis pajusti besikeičiančias baroko muzikos ir tango ekspresijas.

 


1997 metais garsaus smuikininko Gidono Kremerio įkurtas „Grammy“ apdovanojimus pelnęs kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“ laikomas vienu ryškiausių tarptautinių Europos ansamblių.
Nuo pat įkūrimo „Kremerata Baltica“ grojo daugiau nei 50 šalių, koncertavo 600 miestų ir surengė daugiau nei 1000 koncertų visame pasaulyje. Orkestras padeda dalytis turtinga Gidono Kremerio menine patirtimi su naująja karta ir kartu skatinti bei įkvėpti Baltijos šalių muzikinį ir kultūrinį gyvenimą.
„Kremerata Lituanica“ yra „lietuviška“ „Kremerata Baltica“ dalis. Tai 9 muzikantų ansamblis, tęsiantis pačias geriausias garsiojo orkestro tradicijas, kuriantis konceptualias ir originalias programas.
Ansamblis savo veiklą pradėjo pandemijos laikotarpiu, o kelionės į užsienį su visu orkestru buvo labai ribotos. Nuo tada ansamblis daug koncertavo Lietuvoje, 2021 metais koncertavo Austrijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Latvijoje, Azerbaidžane. Svarbi jo veiklos dalis – bendradarbiavimas su jaunais lietuvių kompozitoriais. Iš kitų kamerinių orkestrų šis kolektyvas išsiskiria savitu braižu – programų konceptualumu bei itin meistrišku jų atlikimu.

Daugiafunkcionalus, virtuoziškas, turintis improvizacijos polinkį , subtilų koloritą, gebantis tuo pat metu ne tik soluoti, bet ir vesti orkestrą bei girdėti ansamblį. Puikus koncertmeisteris, su kuriuo orkestras jaučia vienas kito petį ir alsavimą – tokiais žodžiais apibūdinamas DŽERALDAS BIDVA, ilgametis kamerinio orkestro Kremerata Baltica bei Lietuvos Kamerinio orkestro koncertmeisteris. Su šiais orkestrais Dž. Bidva griežia garsiausiose pasaulio salėse bei festivaliuose. Daug programų bei ispūdingu projektų parengė ir su Gidonu Kremeriu, taip pat dažnai koncertuoja su įvairiais kameriniais ansambliais, iškiliais atlikėjais ir dirigentais, tarp kurių – Gustavo Dudamelis, Christophas Eschenbachas, Simonas Rattle’is, Martha Argerich, Daniil Trifonov, Mario Brunello, Oleg Maisenberg , Sergejus Krylovas.


Kaip orkestro lyderis ( be dirigento ) įrašęs daugiau nei 20 kompaktinių plokštelių , susilaukusių puikių įvertinimų visame pasaulyje . Ne viena yra pelniusi prestižinius apdovanojimus ICMA , GRAMMY, ECHO KLASSIK .Ypač svarbi yra Odradek kompanijos 2018 leidžiama solinė plokštelė , kur Džeraldas Bidva kartu su Lietuvos kameriniu orkestru įgrojo P.Vaskso, A.Šenderovo bei J.Juzeliūno koncertus smuikui su orkestru .
Nacionalines M.K. Čiurlionio menų mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Paryžiaus konservatorijos absolventas yra kviečiamas kaip solistas ir lyderis pasirodyti įvairiuose kameriniuose ansambliuose į prestižinius festivalius Zalcburge, Lokenhauze (Austrija), Gštade (Šveicarija), Risoro kamerinės muzikos festivalyje (Norvegija),Kuhmo (Suomija), Kronberge (Vokietija) bei daugelyje kitų. Veda meistriškumo kursus Ars-summerfest (Lietuva).Taip pat nuo 2016 metų iš maestro S.Sondeckio perėmė vadovavimą tarptautiniame Mažeikių meno festivaliui .

Orkestro koncertmeisteris – tai solistas ir dirigentas tuo pat metu. „Grodamas solo stengiuosi sekti visumą, būti partitūros dalis, bet kartu ir pasakoti savo istoriją, plėtoti muzikinę mintį aiškiai, logiškai, įtikinamai. Grojimas turi būti įprasmintas, be tuščių vietų. Taigi, vyksta nuolatinė kaita tarp groju ir klausausi“, – yra sakęs Dž. Bidva.
Džeraldas Bidva šiuo metu groja Antonio Stradivari ,Cremona 1734 (Baron Feilitzsch ,Heermann ) smuiku.

DALIA DĖDINSKAITĖ yra viena ryškiausių Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 metų - didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje įžymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistente. 2020 - 2022 metais - Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pirmoji koncertmeisterė. 2010-aisiais Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“. D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt.
Daugiau informacijos: www.dalia-dedinskaite.com

JUSTINA ZAJANČAUSKAITĖ jau 17 metų gyvena Prancūzijoje, tačiau jai ypatingai svarbus ryšys su Lietuva ir jos menininkais. Tarptautiniai kultūriniai mainai yra neatsiejama muzikės dalis, tad savo veiklomis bei iniciatyvomis ji siekia kuo labiau plėtoti ir aktyvinti šį lauką ir garsinti Lietuvos vardą visame pasaulyje.

Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą (prof. J. Dvariono kl.),  Justina tęsė mokslus Nacionalinėje Paryžiaus muzikos konservatorijoje (CNSMD de Paris) profesorių prof. Boris Garlitsky, magistro laipsnį prof. Olivier Charlier klasėse, kurias baigė su pagyrimu ir solisto diplomu.  

Smuikininkė yra daugelio tarptautinių konkursų, tokių kaip Balio Dvariono, „Pavasario sonata“, J. Heifetz ir kt. laureatė,  daugelio tarptautinių  festivalių Lietuvoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Liuksemburge dalyvė. Justina yra fondo „Nadia et Lili Boulanger", Fondo „Tarrazi", fondo „La Fondation pour la Vocation" laureatė.

Kamerinė muzika Justinai yra itin artima ir užima ypatingą vietą jos muzikiniame gyvenime. Ji turi keletą ansamblių (duetas su seserimi Simona Zajančauskaite, fortepijoninis trio „I palpiti", styginių kvartetas „Elysée", styginių sekstetas „Hypnos"), su kuriais nuolat yra kviečiama pristatyti naujas programas. 2020-2021 m. Justina buvo styginių kvarteto „Elysée” primarija, su kuriuo įrašė penkias kritikų puikiai įvertintas ir apdovanotas kompaktines plokšteles su iki tol dar niekada neįrašytais kvartetais. 2020 m. Justina laimėjo konkursą į Paryžiaus „Orchestre National d’ile de France”, nuo to laiko ji yra šio simfoninio orkestro narė.

bottom of page