top of page

Nebylaus kino vakaras

MANO MOČIUTĖ

Liepos 17 d., sekmadienis, 16:00 val.

Rokiškio krašto muziejus

chemi-bebia-polish-movie-cover.jpg

Sovietinio biuro darbuotojas yra netikėtai atleidžiamas. Kartu su šilta vietele jis gali prarasti ir šeimą: žmona ima grasinti skyrybomis. Vyras netrunka suprasti, kad darbą jis susigrąžins tik radęs įtakingą globėją. Taip prasideda kova už išlikimą  konkurencijos persmelktoje aplinkoje.

Uždraustas 1930-aisiais kaip „akivaizdžiai antisovietinė juosta, kurios piešiamas biurokratijos paveikslas nuteikia žiūrovą prieš Tarybų Sąjungos vyriausybę“, „Mano močiutė“ į kino teatrus grįžo tik 1967-aisiais.

Filmas 2K rezoliucija skaitmeniškai restauruotas 2010 metais laboratorijoje Prahoje, ir finansuotas Sakartvelo Nacionalinio kino centro. Restauracijoje naudota negatyvinė kopija su rusiškais intertitrais.

Trukmė: 1 val. 5 min. 

Žanras - Drama, Komedija, Gyva muzika | N/A

Režisierius - Kote Mikaberidze

Originalus pavadinimas - Chemi Bebia

1929 m. Sakartvelas

Viktoras Orestas Vagusevičius / fortepijonas

Matas Samulionis / saksofonas

Įėjimas nemokamas

DSC_1130.jpg

Nebylus kinas reprezentuoja tą erą arba epochą, kurios dabar jau nebėra ir dėl to galima susipažinti su tų laikų madomis arba nebūtinai su kino subtilybėmis, bet bendrinėmis vaizdinėmis subtilybėmis iš tos eros, kurios metu buvo pastatytas filmas.

Neatsiejama ankstyvojo kino seansų dalis – nebylius filmus lydinti gyvai atliekama muzika. Specialiai konkrečiam seansui parengtas unikalus garso takelis ir gyvas jo atlikimas sustiprina filmo žiūrėjimo patirtį, atveria platesnius interpretacijų horizontus ir reikšmingai papildo filmo turinį.

 

DSC_1130.jpg
Piano on Stage

Viktoras Orestas Vagusevičius šių dienų Lietuvos muzikiniame gyvenime išsiskiria savo įvairumu, bei kūrybine drąsa. Šis pianistas, baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (prof. P. Geniušo klasėje), o dabar studijuojantis Vienos muzikos ir scenos menų universitete (prof. A. Kouyoumdjian ir prof. M. Hoursiangou) vis dažniau yra girdimas kaip šiuolaikinės muzikos, improvizacijos atlikėjas. Jis itin glaudžiai bendradarbiauja su laisvosios improvizacijos žanro muzikantais, įvairių audiovizualinių projektų kurėjais. Reguliariai pasirodo šiuolaikinės ir klasikinės muzikos festivaliuose. Pastaraisiais metais itin daug koncertuoja kaip nebylaus kino įgarsintojas, o 2019 m. su didžiuliu pasisekimu debiutavo žymiausiame pasaulyje Pordenonės (Italija) nebylaus kino festivalyje.Svarbią Viktoro Oresto kūrybos dalį užima klasikinės ir šiuolaikinės muzikos programos įvairiuose sudėtyse – solo, kameriniuose ansambliuose, jungtiniuose projektuose.

bottom of page