top of page

Lapkričio 27 d., trečiadienis, 18.00 val.

Rokiškio krašto muziejus

Vokalinės muzikos vakaras „Don Kichoto dainos”

 

Mikhail Timoshenko, b0sas - baritonas (Rusija)

Elitsa Desseva, fortepijonas ( Bulgarija)

 

 

Savo vokaliniu ir muzikiniu meistriškumu šis bulgarų pianistės Elitsos Dessevos ir rusų boso –baritono Mikhail Timoshenko duetas sužavi kiekvieną – tiek pirmą kartą juos girdintį muzikos mylėtoją, tiek pasaulinio garso žiuri narius didžiausiuose Europos konkursuose.

2017 m. kartu muzikuoti pradėjęs duetas buvo iškart pastebėtas ir jau kitais metais jie buvo apdovanoti I premija tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse „Franz Schubert ir modernioji muzika“ Grace, I premija - „Hugo Wolf Academy“ tarptautiniame Lied konkurse Štutgarte, II premija ir publikos simpatijų prizas tarptautiniame Schubert Lied-Duo konkurse Dortmunde.

2019 m. – trečioji vieta ir „Yamaha“ premija tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Lione. Duetas taip pat sulaukė pasaulinio garso žiuri pripažinimo 2019 m. rugsėjo mėn. Wigmore Hall tarptautiniame dainų konkurse Londone, kur jie buvo apdovanoti pirmosios premijos laurais.

Profesionalūs, nepaprastai išraiškingi, charizmatiški ir ypatingomis interpretacijomis žavintys Desseva ir Timoshenko pirmą kartą atvyksta į Lietuvą ir „Rokiškio klasikinės muzikos festivalis“ nepaprastai džiaugiasi galėdamas pristatyti šiuos Europos muzikines scenas užkariaujančius atlikėjus, dėl kurių koncertų šiuo metu varžosi daugybė Europos koncertinių įstaigų.

Programoje:

 

Jacques Ibert (1890 – 1962) Ciklas „Don Kichoto dainos“:

Chanson du depart / Išvykimo daina

Chanson a Dulcinée / Dulčinėjos daina

Chanson du Duc / Kunigaikščio daina

Chanson de la mort de Don Quichotte / Don Kichoto mirties daina

 

 

 

Hugo Wolf (1860 – 1903) Dainos pagal Eduard Friedrich Mörike eiles:

            Verborgenheit / Paslaptingumas

            Der Jäger / Medžiotojas

 

 

 

Richard Strauss (1864 – 1949)

              Nachtgang / Naktinis pasivaikščiojimas

              Heimliche Aufforderung / Slaptas kvietimas

          

 

 

Samuel Barber (1910 – 1981) Ciklas „Trys dainos“ op. 10  

            Rain has fallen / Lietus lijo

            Sleep Now / Miegok dabar

            I hear an Army / Girdžiu armiją

 

 

 

***

 

 

 

Modest Mussorgsky (1839 – 1881) Iš ciklo „Mirties šokiai ir dainos“:

            Серенада / Serenada

            Трепак / Trepakas

Piotr Tchaikovsky (1840 – 1893) Romansai ir dainos:

            Нет, только тот, кто знал… / Ne, tik tas, kuris žino..

            Серенада Дон-Жуана / Don-Žuano serenada

            Подвиг / Žygdarbis

            Благославляю Вас леса / Laiminu Jus miškai

 

 

 

 

Sergei Rachmaninov (1873 – 1943) Romansai ir dainos:

            Сон / Sapnas

            Дитя, как цветок ты прекрасна / Vaike, kaip gėlė tu graži

           Ночь печальна / Naktis liūdna

           Отрывок из Мюссе / Ištrauka iš Miusė

            Она как полдень / Ji kaip vidudienis

            Весенние воды / Šaltinio vandenys

Įėjimas nemokamas

Elitsa Desseva

 

Bulgarų pianistė ​​Elitsa Desseva baigė fortepijono magistro studijas Veimaro muzikos universitete Vokietijoje ir šiuo metu tęsia koncertmeisterio studijas Vienos aukštojoje muzikos akademijoje Charles Spencer klasėje.

Lied-Duo (Dainų duetas) – svarbi pianistės veikla. Nuo 2015 m. kartu su mecosopranu Polina Artsis ji sėkmingai pasirodė įvairiose koncertų salėse, o tais pačiais metais laimėjo pirmąją vietą „Lied Duo“ konkurse „Lied Duo Competition of the Franz Liszt Music Academy“ Veimare ir pirmąjį prizą bei specialųjį prizą tarptautiniame „Karl-Adler“ konkurse Štutgarte. 2017 m. duetas laimėjo pirmąją vietą „International Lied-Duo“ konkurse Groningene. Šio laimėjimo dėka duetas surengė koncertą vienoje žymiausių pasaulio „Concertgebouw Amsterdam“ salėje ir jų koncertas buvo tiesiogiai transliuojamas per Olandijos radiją. Atlikėjos taip pat pasirodė tokiuose prestižiniuose festivaliuose kaip Grachtenfestival ir Peter de Grote.

 

Už savo pasiekimus muzikoje ir pasirodymus gimtosios Bulgarijos žymiausiose koncertų salėse Elitasi yra įteikti įvairūs apdovanojimai, tame tarpe „Yordan Kamdzhalov fondo“ apdovanojimas, „Luba Encheva“ prizas, „Foundation Communitas Grand Prize“.

 

Šį sezoną, be kitų koncertų, ji dalyvauja ir keliuose lėšų rinkimo renginiuose Vokietijoje ir Rusijoje, kuriuos organizuoja „Yehudi Menuhin Lieve Musik Now e.V.“. ir ne pelno siekianti organizacija „Diaconal Center Touch“. Dalyvaudama šiuose koncertuose Elitsa tikisi surinkti reikiamas  lėšas Orenbungo Diakonijos centrui ir kitoms organizacijoms, kurios rūpinasi psichikos negalią turinčių vaikų gyvenimu ir gydymu.

15036333_1149917015077540_71569993073989
Timoshenko_Mikhail_PORTRAIT©Marine_Cessa

© credits Marine Cessat-Bégler

© credits Marine Cessat-Bégler

Mikhail Timoshenko

Gimęs Rusijoje, Mikhail Timoshenko studijavo Mednogorsko konservatorijoje, o vėliau savo amatą tobulino Veimaro Konservatorijoje, Vokietijoje. 2016 m. jis tapo I vietos laureatu keliuose tarptautiniuose konkursuose, tokiuose kaip „Bordeaux Médoc“, „Cercle Carpeaux“ „Lyric“, Opéra national de Paris, „Siemens“.

2015–2017 m. jis buvo Paryžiaus „Opéra National Academy“ narys. Atlikėjas yra surengęs  daugybę koncertų Bastilijos operos koncertų salėje „Amphithéâtre“. Taip pat dainavo pasaulinėje kompozitorės Joannos Lee premjeroje „Vol Retour“, atliko Plutono vaidmenį C. Monteverdi operoje „Orfėjas“. Pagrindinėje Paryžiaus operos Bastilijos scenoje jam teko vaidinti šiuos personažus - Spencer Coyle'ą (Owen Wingrave), Erster Handwerksbursch (Wozzeck),Silvano („Un Ballo in Maschera“), Mitioukha („Borisas Godunovas“), Paryžiuje ir Londone - Hymas ir Tirtée (Les Fêtes d’Hébé). Ispanijos operos teatras Ópera de Oviedo pakvietė dainininką atlikti Orliko vaidmenį P. Tchaikovskio operoje „Mazeppa“.

Vieni naujausių M. Timoshenko vaidmenų – Pietro (Simon Boccanegra) Paryžiaus Bastilijos operos teatre, A. Desplat pasaulinė premjera „En Silence“ Liuksemburge, Basilio W. A. Mozarto operos „Sevilijos kirpėjas“ Bordo operos teatre bei operos „Don Žuanas“ Mazeto vaidmuo Paryžiaus operos Bastlijos teatre.

Dainininko jau laukia naujausi pastatymai Paryžiaus Garnier, Nansi, Diuseldorfo,  Antverpeno teatruose ir koncertiniai rečitaliai didžiausiose Europos koncertų salėse.

bottom of page